اصول طراحی دکوراسیون اتاق خواب

تاریخ درج: 1399/02/12

دکوراسیون-اتاق-خواب

 

در این مقاله میتوانید مطالب زیر را در مورد اصول طراحی اتاق خواب مطالع کنید

 


نکات مهم در طراحی اتاق خواب

 

در طراحی اتاق خواب سوالات زیاد برای شما پیش می آید که در این مطلب سعی میکنیم اصول و نکات مهم پیرامون دکوراسیون خواب برای شما بیان کنیم. اصول طراحی دکوراسیون اتاق خواب مربوط به اجرای یک چیدمان درست از وسایلی است که برای طراحی دکوراسیون اتاق مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین استفاده از رنگ های مناسب با فضای داخلی اتاق خواب به جهت ایجاد احساس آرامش در زمان استراحت نیز باید مورد توجه قرار گیرد. رعایت این اصول در طراحی دکوراسیون اتاق خواب می تواند به ایجاد احساس آرامش و رضایت منجر شود.

 

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

 


دکوراسیون اتاق خواب ایرانی

 

اتاق خواب مکانی است که دکوراسیون آن برای ایجاد یک فضای ایرانی آرامش بخش و گذراندن ساعات مربوط به استراحت یا مطالعه است که در طراحی کلی چیدمان یک اتاق خواب باید مورد توجه قرار گیرد. اهمیت ایرانی بودن این موضوع تا آنجا مشخص می شود که برای اجرای یک دکوراسیون مناسب در فضاهای مختلف خانه از جمله اتاق خواب، نظرات کارشناسان حوزه ی طراحی دکوراسیون نیز مورد توجه قرار می گیرد.

 

دکوراسیون اتاق خواب ایرانی

 

 

دکوراسیون اتاق خواب ایرانی بر مبنای بکارگیری رنگ های آرامش بخش و مناسب خلق و خوی یک فرد ایرانی برای فضای این قسمت است تا برای استراحت مکانی مناسب باشد. به کارگیری رنگ های تند و یا تیره برای دیوار ها و وسایل به کار رفته در اتاق خواب مناسب نیست. همچنین یکی دیگر از اصول طراحی دکوراسیون اتاق خواب را می توان به رعایت چینش وسایل به کار رفته در این قسمت دانست.چیدمان درست و مهندسی شده ی وسایلی همچون تخت، پاتختی و آینه، میز و دیگر وسایل مورد استفاده در اتاق می تواند در بهره وری حداکثری از فضای یک اتاق خواب هر چند کوچک نیز موثر باشد.

 

دکوراسیون اتاق خواب ایرانی


چه مواردی باید در طراحی دکوراسیون اتاق خواب مورد توجه قرار گیرد

 

1- نورپردازی اتاق خواب

توجه به نورپردازی اتاق خواب نیز یکی دیگر از موارد مهم در اصول طراحی دکوراسیون اتاق خواب می باشد.

استفاده از نورپردازی مخفی که به شکل لامپ های توکار در سقف رواج دارد نیز می تواند در ایجاد احساس آرامش و گرم تر و زیباتر نشان دادن فضای داخل اتاق موثر باشد.

اگر نورپردازی اتاق هماهنگ با رنگ های به کار رفته در وسایل اتاق باشد، تاثیر بیشتری را بر روی حفظ آرامش و زیبایی فضای داخلی خواهد داشت.

 

نورپردازی اتاق خواب

 

2- انتخاب یک تخت مناسب اتاق خواب

مورد دیگر در اصول طراحی دکوراسیون اتاق خواب، انتخاب یک تخت خواب کاربردی و مناسب با فضای اتاق است که می تواند با انتخاب رنگ های سفید و کرم، فضای داخل اتاق را بزرگتر و گرم تر نشان دهد که در دیزاین اتاق خواب کوچک بسیار کاربردی می باشد. ضمن آنکه امکان هماهنگ کردن رنگ های دیگر وسایل با رنگ تخت نیز راحت تر خواهد بود.

 

انتخاب یک تخت مناسب اتاق خواب

 

 خرید تخت هایی که قسمت سر تخت آنها طرح های به روز و زیبایی دارند نیز می تواند شکلی زیبا و جذاب به نمای کلی اتاق خواب بدهد. برای این کار نیازی به صرف هزینه های زیاد برای خرید یک تخت گران قیمت و بسیار خاص نیست، با خرید یک تخت خواب زیبا و ساده نیز می توان هماهنگی لازم را بین وسایل خریداری شده با تخت ایجاد کرد.


اصول طراحی دکوراسیون اتاق خواب متناسب با سلیقه افراد

 

از دیگر اصول طراحی دکوراسیون اتاق خواب که بسیار مورد توجه سلیقه های افراد مختلف قرار می گیرد می توان به انتخاب پرده های مناسب با این فضا اشاره کرد.

استفاده از پرده هایی از جنس حریر و با رنگ های گرم و ملایم که با سایر وسایل موجود در اتاق هم خوانی داشته باشد نیز می تواند در زیبایی یک اتاق خواب بسیار موثر واقع شود.

 

اصول طراحی دکوراسیون اتاق خواب

 

استفاده از پرده هایی که ضخیم بوده و یا دارای رنگ های تیره و طرح های شلوغ هستند نیز توصیه نمی شود. در واقع عبور نور از میان پرده و انعکاس آن داخل اتاق می تواند به ایجاد احساس بهتر از قرارگیری در اتاق و جان بخشی به وسایل موجود در اتاق خواب کمک زیادی کند.

 طراحی دکوراسیون اتاق خواب ایرانی که دارای سبک ایرانی باشد نیز از طرح های مورد استقبال میان افراد جامعه محسوب می شود، زیرا یکی از اصول طراحی دکوراسیون اتاق خواب، مربوط به اجرای سلیقه و در نظر داشتن فرهنگ مربوط به هر منطقه ای می باشد.

 

اصول طراحی دکوراسیون اتاق خواب

 

 طراحی و اجرای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه و یا دکوراسیون اتاق خواب پسرانه نیز دارای نکات مهمی است که می بایست در چیدمان کلی به آنها دقت کرد.

 استفاده از رنگ های مناسب هر سن  و یا طراحی داخلی مناسب با نیاز های کودک یا نوجوان می تواند در ایجاد احساس آرامش فرد در زمان استراحت موثر باشد.

 

 

مقالات مشابه


20 طرح کابینت منحصر به فرد

میخوای آشپزخونتو تغییر بدی؟؟ از دیدن مدل ها کابینت و طرح های کابینت تکرار خسته شدی؟ با زردستان همراه باشید تا طرح کابینت های گلاس، مدل کابینت سفید، مدل کابینت mdf، جدیدترین مدل کابینت 2019، مدل کابینت جدید 2018، طرح کابینت ممبران، جدیدترین مدل کابینت 2018 را با شما به اشتراک بزاره!

جزئیات بیشتر