دکوراسیون پذیرایی کوچک شیک

تاریخ درج: 1399/02/11

دکوراسیون پذیرایی کوچک

 

دکوراسیون پذیرایی کوچک

 

اجرای ایده های به روز در جهت استفاده ی هر چه بیشتری از فضای خانه، ما را به سمت طراحی دکوراسیون پذیرایی کوچک و زیبا خواهد برد.

امروزه بیشتر آپارتمان ها دارای متراژ کم بوده و استفاده ی هر چه بیشتر و بهتر از فضای داخل خانه برای داشتن یک دکوراسیون پذیرایی شیک و کاربردی، از اهمیت بالایی برخوردار است.

قسمت پذیرایی هر خانه ای به عنوان یک قسمت ویژه برای پذیرایی از مهمانان یا گذراندن اوقات فراغت در منزل محسوب شده و طبیعتا اجرای ایده های خلاقانه در طراحی آن می تواند به ایجاد حس بهتر از قرارگیری در این قسمت از منزل کمک بسیاری کند.

 طراحی دکوراسیون پذیرایی کوچک باید به گونه ای باشد که از تجمع بیش از حد وسایل و شلوغی این قسمت جلوگیری شود.

استفاده از مبلمان با طراحی ظریف و کوچک و رنگ های روشن در کنار چیدمان وسایل دکوری به تعداد کم و محدود می تواند در بزرگ تر به نظر رسیدن این قسمت موثر باشد.

 استفاده از پرده های رنگ روشن و حریر که نور آفتاب را به راحتی در خانه عبور دهد نیز یکی دیگر از نکات مهم در چیدمان دکوراسیون پذیرایی کوچک محسوب می شود.


رنگ مناسب برای پذیرایی کوچک

 

در صورتی که در طراحی دکوراسیون پذیرایی کوچک از رنگ های سرد و یا تیره بیشتر استفاده شود، کوچک بودن این قسمت از منزل بیشتر به چشم می آید.

همانطور که در قسمت های قبل نیز اشاره شد، استفاده از رنگ مناسب برای پذیرایی کوچک میتواند بسیار موثر واقع شود.

توصیه می شود از میز ناهار خوری در صورت نیاز استفاده شود و اگر نیاز به خرید آن شد، از خرید میز و صندلی های مدل منبتی و طرح های شلوغ و جاگیر اجتناب شود.

 هر چه در طراحی دکوراسیون پذیرایی کوچک از وسایل و اکسسوری های کوچک تر و ظریف تر استفاده شود، فضا را برای استفاده ی راحت تر میزبان و میهمان آماده تر می کند.

دکوراسیون پذیرایی کوچک باید به گونه ای باشد که علاوه بر توجه به زیبایی آن، بتوان احساس آرامش را نیز در آن تجربه نمود.

در مقابل اگر از رنگ های شاد و با تناژ گرم استفاده گردد، زیبایی و حس نشاط بیشتری را به این قسمت از منزل منتقل خواهد کرد.


استفاده از وسایل کاربردی و زیبا برای دکوراسیون پذیرایی کوچک

 

خرید فرش مناسب دکوراسیون پذیرایی کوچک نیز در زیبایی و بزرگتر نشان دادن پذیرایی منزل بسیار موثر است.

همخوانی رنگ های به کار رفته در فرش و پرده ی پذیرایی می تواند موجب ایجاد یک هارمونی زیبا در دید کلی از دکوراسیون پذیرایی کوچک شود.

 همانطور که بهتر است از پرده های حریر و ساده بدون نقش ها و طرح های شلوغ استفاده شود، در خصوص استفاده از فرش نیز همینطور است. اگر فرش خریداری شده دارای نقوش درهم و رنگ های تیره زیاد باشد، بزرگی فضای اطراف را گرفته و احساس کوچک بودن قسمت پذیرایی منزل را دو چندان می کند.

چیدمان دکوراسیون پذیرایی کوچک می تواند بنا بر سلیقه ی افراد مختلف در دو نوع مدرن و کلاسیک صورت گیرد که می توان با رعایت اصول روانشناسی رنگ ها و طرح های مورد استفاده در وسایل این قسمت، هر یک از انواع چیدمان ها را انجام داد.

بسیاری از افراد خواهان اجرای دکوراسیون پذیرایی کوچک کلاسیک هستند و بیشتر از طرح های چوبی و رنگ های همخوان با چوب در خرید وسایل خود بهره می برند.

کسانی که دوست دار سبک مدرن هستند نیز استفاده از اکسسوری های به روز و با رنگ های متنوع و شاد را برای چیدمان دکوراسیون پذیرایی کوچک خود می پسندند.

به هر حال آنچه که در طراحی داخلی پذیرایی کوچک زیبا و شیک اهمیت دارد، توجه به کاربردی بودن لوازم مورد استفاده برای این قسمت از منزل و انتخاب درست آنها برای در کنار هم قرار گرفتن است تا در نهایت بتوان یک هماهنگی زیبا را در این قسمت از خانه مشاهده نمود.

 

مقالات مشابه


پیش از بازسازی ساختمان خود باید بدانید !

چرا تصمیم به بازسازی آپارتمان و خانه خود دارید؟ چه مواردی منجر به تصمیم گیری شما برای بازسازی شده اند؟ آیا اصول بازسازی ساختمان را میدانید؟ آیا اطمینان دارید که برخی قسمت های خانه خود را تغییر دهید و تمایل دارید برای آن هزینه کنید؟ ارزیابی دلایل بازسازی امری مهم است چرا که تصمیم گیری عجولانه و نامعقول خسارت های زیادی را به همراه دارد.

جزئیات بیشتر