طراحی نما

طراحی نما

 

مطالب این مقاله :

 

طراحی نما، یک سرمایه گزاری سودمند

 

یکی از عناصر زیبایی شهر طراحی نمای ساختمان مسکونی است که میتواند طراحی نما مدرن داشته باشد یا طراحی نما کلاسیک. البته قیمت هر کدام در طراحی متفاوت است.اما به عنوان بخشی از پوسته ساختمان ، یک نما ی زیبا نه تنها خانه شما را از تأثیرات بیرونی محافظت می کند ، بلکه در ظاهر خانه شما نیز نقش بسزایی دارد. چه بخواهید یک نمای ساده و محجوب و متناسب با فضای داخلی شهر داشته باشید و چه چیزی واقعاً برجسته باشد ، امکانات طراحی یک نما به همان اندازه خود توسعه دهندگان متنوع و فردی است.

امروزه توجه به مساِئل زیبایی شناسی در بافت شهر اهمیت بیشتری نسبت به گذشته دارد. یک طراحی نما زیبا می تواند حس خوب را ابتدا به ساکنین آن و بعد به همسایگان و محیط اطراف انتقال بدهد. یک طراحی نما ی موفق به عنوان یک عنصر زیبایی برای شهر تلقی می شود که طبعات مثبت آن پیش از همه برای کارفرماها و سازندگانی است که به معماران خلاق و پایبند به اصول معماری اعتماد می کنند. بدون شک نمای زیبای یک ساختمان اولین قدم برای فروش موفق و سریع بنا است. پس می توان گفت هزینه ای که برای طراحی نمای ساختمان می پردازید یک سرمایه گذاری سودمند است.

 

طراحی نمای ساختمان

 

در ادامه می خواهیم اطلاعات مفیدی را در مورد مصالح نما ، طرح های نما و نوسازی نما به شما ارائه دهیم. ما همچنین به برخی سؤالات متداول در مورد جبهه های بدون تحمل و تهویه عقب پاسخ خواهیم داد.

مطالبی که در این مقاله خواهید خواند:

برای دریافت مشاوره رایگان از طریق واتس آپ با ما همراه باشید

 


کمیته نما

 

کمیته نما

 

نکاتی که در طراحی نما جهت اخذ تأییدیه شهرداری (کمیته نما) بایستی در نظر گرفته شوند:

 

یکی از اتفاقات خوبی که برای مناطق مختلف شهرهای برزگ مانند تهران، کرج، مشهد، اصفهان و شهرستاهای دیگر در ارتباط با سیمای شهری افتاد، الزام در تاییده طرح نما پیش از صدور جواز و اجرای نما، در کمیته نما بود.شاید برای کارفرما های محترم تاییده گرفتن نما دردسر های خود را داشته باشد اما در نهایت به نفع معماری و زیبایی شهر می انجامد.

 

 

با توجه به اجباری شدن تاییده کمیته نما کرج و تهران و ارائه طرح نما در مرحله صدور جواز بایستی مواردی جهت طراحی نماهایی که مورد تأیید شهرداری در مناطق مختلف تهران و کرج قرار گیرند، ارائه گردد.پس قبل از اجرای نما حتما اقدام به تاییده نما خود در کمیته نما کنید.

 

1- بازدید و تهیه عکس از ملک مورد نظر و شرایط محیطی

2- ضوابط مختلفی برای طراحی نمای ساختمان وجود دارد

3- ارائه مدارک مورد نیاز به شهرداری

4- اطلاع از زمان تشکیل کمیته نما و تأیید یا عدم تأیید طرح


نما ساختمان

 

نمای ساختمان چیست

 

نمای ساختمان، کالبد خارجی بنا ونشان دهنده کیفیت کلی آن است. پس در کنار مقوله زیبایی باید به موارد فنی و ساختمانی نیز توجه شود. مصالح انتخاب شده باید باکیفیت و مقاوم باشند و اجرای ساختمان توسط متخصصان و افراد باتجربه انجام شود.

امروزه توجه به مساِئل زیبایی شناسی در بافت شهر اهمیت بیشتری نسبت به گذشته دارد. یک نمای ساختمان زیبا می تواند حس خوب را ابتدا به ساکنین آن و بعد به همسایگان و محیط اطراف انتقال بدهد. یک طراحی نما ی موفق به عنوان یک عنصر زیبایی برای شهر تلقی می شود که طبعات مثبت آن پیش از همه برای کارفرماها و سازندگانی است که به معماران خلاق و پایبند به اصول معماری اعتماد می کنند. بدون شک نمای زیبای یک ساختمان اولین قدم برای فروش موفق و سریع بنا است. پس می توان گفت هزینه ای که برای طراحی نمای ساختمان می پردازید یک سرمایه گذاری سودمند است.

پوسته ساختمان همیشه از ویژگی های مهم و اساسی در هنگام دوام یک خانه بوده است. نقش اصلی آن محافظت از خانه در برابر عناصر است: برف ، باران ، باد و خورشید. از آنجا که در دهه های اخیر پدیده های شدید هوا به میزان قابل توجهی افزایش یافته است ، تهیه ویژه برای شرایط مختلف آب و هوایی و محافظت کافی از دیوارهای خانه بسیار مهم است.

علاوه بر محافظت از ساختمان ، نما دارای یک کارکرد مهم و مفید دیگر است که توسعه دهنده باید به طور قطع در نظر بگیرد: یک نمای ایده آل با عمل به عنوان عایق حرارتی باعث کاهش مصرف انرژی می شود. این شهر همچنین دارای یک فضای داخلی دلپذیر در محیط داخلی ، محافظت در برابر آتش و عایق در مقابل صدای و صدای خارجی را بهبود می بخشد. با این وجود ، بسیاری از این توابع فقط با عایق مناسب قابل اطمینان هستند.


 

ما در گروه معماری زردستان با گروهی متشکل از معماران خلاق، بهترین و مناسب ترین خدمات طراحی نما را به شما ارائه خواهیم داد.

  • طراحی نما مدرن مسکونی
  • طراحی نما کلاسیک مسکونی
  • طراحی ;نما مدرن تجاری
  • طراحی نما کلاسیک تجاری
  • ارائه نقشه های نما ساختمان
  • اجرای نمای ساختمان

 

برای دریافت مشاوره رایگان از طریق واتس آپ با ما همراه باشید


طراحی نمای مدرن یا کلاسیک

 

طراحی نما مدرن یا طراحی نما کلاسیک؟

 

همانطور که میدانیم سبک های بسیاری در طراحی نما وجود دارد که مهمترین آن طراحی نما به صورت کلاسیک یا مدرن است.اینکه کدام نما را برای ساختمان خود انتخاب کنیم بستگی به نوع سلیقه ما دارد اگر برای طراحی نمای خود به دنبال ایده و کانسپت هستید بهتر است از نمای مدرن استفاده کنید و اگر علاقه به طرح های شلوغ و پر زرق و برق دارید میتوانید نمای کلاسیک را برای خود انتخاب کنید. البته توجه کنید که نما شما نباید به گونه ای باشد که به سیمای شهری لطمه وارد کند.


طراحی نما مدرن

 

طراحی نما مدرن

 

سبک مدرن در طراحی نما، اصولا از یک ایده خلاقانه سرچشمه میگیرد استفاده از مصالحی که ریشه در گذشته ایران دارد و همچنین ترکیب آن با دیگر مصالح مدرن میتوانید یک نمای بسیار جذاب برای شما به ارمغان اورد. 

 

مصالح نما

 

در سبک طراحی نما مدرن، مصالحی چون سنگ (سنگ گرانیت، سنگ تراورتن، سنگ انتیک)، ترموود، کامپوزیت، سرامیک، شیشه و... به صورت ترکیبی استفاده میشود.


طراحی نما کلاسیک

 

طراحی نمای کلاسیک

 

طراحی نما کلاسیک که بعضا به آن نمای رومی هم گفته میشود، درعین حال که مورد انتقاد بسیاری از معماران قرار گرفته است اما جذابیت و زیبایی آن باعث شده در میان مردم طرفداران بسیاری پیدا کند.

استفاده از سنگ های برش خورده در ابعاد مختلف، سرستون های متنوع ومجسمه ها و گلدان های سنگی در نما به جذابیت نمای کلاسیک می افزاید.

 


قیمت طراحی نما

 

قیمت و هزینه طراحی نمای ساختمان

 

هزینه های طراحی نما

مرحله اول :

اطلاعات دریافتی از کارفرما بابت طراحی نما ساختمان

  • مشخصات ،پلان های معماری، نقشه های موجود و ابعاد مختصاتی زمین مورد نظر
  • مشخصات سبک مورد نظر کارفرما برای طراحی

 

مرحله دوم :

ارائه زمان بندی انجام طراحی و عقد قرار داد

پس از دریافت پلان و نقشه ها ی موجود، زمان بندی شما انجام شده و برای طراحی نمای ساختمان مربوطه به محل دفتر معماری زردستان مراجعه و نسبت به عقد قرارداد طراحی نما با قیمت مناسب اقدام میشود.

همچنین لازم به ذکر است که ارائه نقشه های فاز1 و فاز 2 و محاسبات متره و براورد جزو تعهدات شرکت نمی باشد و در صورت تمایل،هزینه آن بر اساس تعرفه جدول زیر ، جداگانه محاسبه خواهد شد.

 

طراحی نما و ارائه تصویر سه بعدی به همراه نقشه فاز 1

قیمت هر متر مربع

15.000 - 30.000

 

طراحی نما و ارائه تصویر سه بعدی به همراه نقشه فاز 2

قیمت هر متر مربع

35.000 - 50.000

 

  • همچنین تمامی مراحل طراحی نما با توجه به نیازها، سلیقه و همچنین بودجه مورد نظر شما برای اجرای نما، به صورت تخصصی انجام خواهد شد و هزینه ای برای اصلاحات در طراحی دریافت نخواهد شد.
  • هزینه متره و براورد به صورت جداگانه محاسبه میشود

 

برای محاسبه درست هزینه نما ساختمان خود، به صورت زیر محاسبه کنید :

 

مثال : ساختمان 5 طبقه ، طراحی به صورت نمای رومی (طراحی نما کلاسیک) با بر 10 متر :

اگر ارتفاع هر طبقه را 3.20 در نظر بگیریم : 3.20 * 5 = 16 | ارتفاع کار با جان پناه 1.20 تقریبا 17 متر میشود

 

متراژ نما : متر مربع 170 = 10 * 17

هزینه طراحی نما و طراحی سه بعدی : 3.400.000 = 170 * 20.000

طراحی نقشه های فاز 1 نما : 1.700.000 = 170 * 10.000

طراحی نقشه فاز 2 نما (نقشه های اجرایی همراه با دتیل کامل برش های سنگ و ... ) : 5.100.000 = 170 * 30.000

 

هزینه کلی طراحی نمای کلاسیک شما با نقشه فاز 1 : 5.200.000

هزینه کلی طراحی نمای کلاسیک شما با تقشه فاز 2 : 8.500.000


هزینه اجرا نمای ساختمان

- با توجه به تنوع در نوع متریال مورد استفاده و طراحی مورد نیاز شما، امکان براورد هزینه اجرای نما، قبل از طراحی و مشاوره با کارفرما وجود ندارد.


در ادامه میتوانید تصاویری از طراحی نما مدرن و کلاسیک اجرا شده در ایران را ببینید

 

 

طراحی نما مدرن

طراحی نما ساختمان مدرن آجری

طراحی نما ساختمان مسکونی

طراحی نما ساختمان مسکونی با چوب

طراحی نما مدرن با چوب

طراحی نما ساختمان مسکونی مدرن

طراحی نما مدرن